بورسیه دانشگاه Dalhousie کانادا

بورسیه دانشگاه Dalhousie کانادا

دانشگاه دالهاوزی (معمولاً به عنوان دالهاوزی یا دل شناخته می‌شود) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در استان نوا اسکوشیا کانادا است. که دارای سه شعبه در هالیفاکس و شعبه چهارم در بایبل هیل است. دالهاوزی بیش از ۴٬۰۰۰ دوره آموزشی و ۱۸۰ رشته دانشگاهی در دوازده دانشکده در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و حرفه‌ای ارائه می‌دهد. این دانشگاه عضو گروه U15، یک گروه از دانشگاه‌های تحقیقات فشرده در کانادا، می‌باشد.

بورسیه دانشگاه Dalhousie کانادا

در سال بیش از 5 میلیون دلار بورسیه،جایزه و کمک هزینه های تحصیلی از طریق اداره ثبت نام بین دانشجویان تقسیم و توزیع می شود. این کمک هزینه ها شامل افراد زیر می گردند:

 • دانشجویان دانشکده کشاورزی
 • دانشجویان فعلی دوره کارشناسی
 • متقاضیان دبیرستانی
 • دانشجویان تحصیلات تکمیلی

 

متقاضیان دبیرستانی مقطع کارشناسی

دانشگاه Dalhousie بیش از 2000 کمک هزینه ورودی برای سال اول ارائه می دهد؛ شامل:

 • بورس تحصیلی برای ورودی یکبار قابل استفاده، با ارزش بین 500 تا 3000 دلار
 • بورس تحصیلی ورودی قابل تکرار با ارزش بین 4000 تا 8000 دلار در هر سال
 • بورسهای بر اساس معیارهای خاص (مثلاً حضور در دبیرستان، بومی استان، فعالیتهای فوق برنامه و…) از مبلغ 1000 دلار (یکبار قابل استفاده) تا مبلغ 20000 دلار در سال

تمام دانشجویانی که در زمان مقرر تقاضای بورسیه کرده باشند، مشمول تمام کمکهایی که صلاحیت آنها را دارند می شوند.

 

شرایط لازم جهت دریافت کمک هزینه ورودی:

 • دادن تقاضانامه برای دانشگاه بطور مستقیم از دبیرستان
 • داشتن تقاضانامه کامل برای پذیرش تا 15 مارس
 • داشتن تقاضانامه کامل برای دریافت کمک هزینه(تمام اسناد مکمل) تا 15 مارس
 • دارا بودن حداقل میانگین 80 درصدی پذیرش. این میانگین بر اساس 5 دوره درسی مورد نیاز جهت رشته مورد تقاضا تعیین می شود؛ و یا
 • حداقل 26 نمره پیش بینی شده دیپلم IB

بورسیه دانشگاه Dalhousie کانادا

دانشجویان فعلی دوره کارشناسی

بورسیه های قابل تکرار: دانشجویانی که در حال حاضر در Dalhousie شرکت دارند و کسانی که به آنها پیشنهاد بورسیه تکرارپذیر شده است جهت تکرار بورسیه ارزیابی می شوند.

بورسیه طی دوره: مبلغ آن از 500 تا 3000 دلار می باشد.توسط ایمیل از طرف دانشگاه در ماههای ژوئن و جولای از این بورسیه مطلع می شوید. دانشجویان انتقالی و بزرگسالان پس از طی یک سال در دانشگاه، جهت این بورسیه استحقاق می یابند.

جهت دریافت این بورسیه ها باید طی دو ترم سال تحصیلی گذشته حداقل 30 ساعت اعتبار از دوره اعتباری را تکمیل کرده باشید(بجز دانشجوبان انتقالی) و حداقل نمره GPA معادل 3.7 را طی دو ترم ارزیابی شده کسب نمایید.

شرایط لازم جهت دریافت بورسیه طی دوره و بورسیه قابل تکرار:

 • داشتن یک ترم کاری در طول سال تحصیلی گذشته: باید 30 ساعت اعتبار در دو ترم (پاییز،زمستان یا تابستان) را کامل کرده و حداقل نمره SGPA معادل 3.7 باشد.
 • داشتن دو ترم کاری در طول سال تحصیلی گذشته: باید حداقل 15 ساعت اعتبار در یک ترم تحصیلی را طی کرده و حداقل نمره GPA معادل 3.7 باشد.
 • اگر تعداد ساعت اعتبارهای بیشتری گذرانده اید، ارزیابی بر اساس تمام واحدهای گذرانده شده طی 2 ترم صورت می پذیرد.

– بورسیه Aramark:

برای دانشجویان دانشکده های معماری و برنامه ریزی، هنر و علوم اجتماعی،علوم کامپیوتر، مهندسی، مشاغل بهداشتی، مدیریت، علوم یا بهداشت دندان قابل استفاده می باشد. چندین کمک هزینه هر یک به مبلغ 4000 دلار قابل اعطا می باشد. تا تاریخ 31 اکتبر از طریق DalOnline درخواست خود را ثبت کنید.

شرایط دریافت: متقاضی در سال تحصیلی گذشته بصورت تمام وقت ثبت نام کرده باشد و برای سال آتی هم بطور تمام وقت ثبت نام شده باشد و از نظر علمی در سطح مطلوبی باشد.

– بورسیه فارغ التحصیلی W. Andrew MacKay

میزان بورسیه سالیانه بین 1500 تا 3000 دلار متغیر است.

شرایط دریافت: درخواست کنندگان در سال تحصیلی گذشته بصورت تمام وقت ثبت نام کرده باشد، دارای نمره CGPA معادل 3.3 یا بهتر باشد و در طول ترمی که تقاضا می دهد بعنوان دانشجوی تمام وقت دانشگاه ثبت نام کرده باشد. دانشجویان دانشکده King و دانشکده کشاورزی مجاز به دریافت این بورسیه نیستند.

بورسیه اضافی برای دانشجویان دوره های فوق لیسانس و دکترا

به دانشجویان دانشکده حقوق و پزشکی، کشاورزی، دندانپزشکی و برخی بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی، دستیاری تدریس و سایر فرصت های مالی پیشنهاد می شود.

 

برای مشاهده مطالبه مشابه بورسیه دانشگاه Dalhousie کانادا اینجا را برسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.