تاریخ واکسیناسیون دانشجویان

تاریخ واکسیناسیون دانشجویان

جزئیات و تاریخ واکسیناسیون دانشجویان اعلام شد. ورودی های جدید در اولویت حضور دانشگاه‌ها نیستند

معاون آموزشی وزارت علوم، علی خاکی صدیق در نشست خبری که ۱۰ مرداد ماه به منظور بیان برنامه واکسیناسیون دانشجویان به صورت مجازی برگزار شد، بیان کرد: واکسیناسیون دانشگاهیان اعم از اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ها ابتدا با هدف برگزاری آموزش حضوری دانشگاه‌ها از مهر ماه جاری مطرح شد؛ اگر چه ما تجربه موفقی طی سه ترم اخیر در حوزه آموزش مجازی کسب کردیم، اما برای اینکه آموزش حضوری در دانشگاه‌ها از سر گرفته شود باید ابتدا دانشگاهیان و دانشجویان واکسینه شوند.

خاکی صدیق ادامه داد: نظر وزارت علوم این است که اگر شرایط کنترل کرونا طبیعی باشد، بخشی از آموزش دانشگاه‌ها از مهرماه حضوری شود. که باید واکسیناسیون دانشگاهیان را از ماه جاری آغاز کنیم و واکسیناسیون اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها در حال حاضر آغاز شده و اسامی آن‌ها را به وزارت بهداشت ابلاغ کرده‌ایم.

علی خاکی صدیق با بیان اینکه واکسیناسیون دانشجویان نیز از شهریور ماه آغاز می‌شود، تصریح کرد: طبق برنامه‌ای که داریم ابتدا واکسیناسیون دانشجویان از دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکتری آغاز می‌شود و این روند تا مهر ماه ادامه دارد. البته فرایند واکسینه کردن ابتدا از دانشجویان ورودی ۹۸ به قبل شروع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان تا آذر ماه به طور کامل واکسینه می‌شوند و فرمود دانشجویان جدیدالورود در بهترین حالت از بهمن ماه می‌توانند آموزش حضوری داشته باشند. ما حتی اگر تمام دانشجویان را واکسینه کنیم با توجه به اینکه رعایت پروتکل‌ها باید انجام شود آموزش حضوری را نمی‌توانیم برای همه مقاطع و همه دانشجویان داشته باشیم؛ براین اساس ورود‌ی‌ها جدید در اولویت حضور دانشگاه‌ ها نیستند.

معاون آموزشی وزارت علوم اظهار کرد: در خصوص مکان واکسینه کردن دانشجویان قرار بر این شد دانشجویان در دانشگاه محل تحصیل خود واکسینه شوند، اما با توجه به اینکه برخی دانشجویان غیربومی هستند به همین جهت دانشجویان می‌توانند بر اساس کارت دانشجویی خود در دانشگاه محل زندگی یا مرکز بهداشت شهر خود واکسینه شوند.

وی همچنین در خصوص نوع واکسن دانشجویان نیز گفت: نوع واکسن بستگی به شرایط دارد هر واکسنی که موجود باشد از آن واکسن استفاده خواهد شد.

خاکی صدیق همچنین با بیان اینکه دانشجویان خارجی باید در کشور خود واکسینه شوند، گفت: این دانشجویان در صورتی که کارت واکسن خود را نشان دهند می‌توانند در کلاس‌های آموزشی حضور داشته باشند و در صورتی که واکسن نزده باشند می‌توانند با هماهنگی‌های لازم در با مراجعه به دانشگاه محل تحصیل واکسینه‌های خود را دنبال کنند.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون دانشجویان یک مطالبه جدی از سوی وزارت علوم است؛ گفت: امیدوارم مسئولان وزارت بهداشت این برنامه را در اولویت خود قرار دهند تا ما بتوانیم آموزش حضوری را از مهر از سر بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.