زمان برگزاری و ضوابط آزمون علمی رشته علوم ورزشی و تربیت بدنی

زمان برگزاری و ضوابط آزمون علمی رشته علوم ورزشی و تربیت بدنی موسسات آموزش عالی، دانشگاه ها و دانشگاه فرهنگیان در آزمون 1400

طبق اطلاعیه سایت سازمان سنجش کشور، متقاضيان این رشته به نکات زیر توجه بفرمایند:

 • متقاضیان آزمون عملي رشته علوم ورزشي و يا آموزش تربيت بدني (در بخش پذیرش با آزمون)، می توانند پس از اطلاع از نتايج اوليه آزمون سراسري، (حتی اگر براساس مندرجات كارنامه در دوره روزانه مجاز به انتخاب رشته نشده باشند) با ورود به درگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش در زمان تعیین شده (دهه دوم مرداد ماه) اقدام به انتخاب كد رشته‌ محل‌هاي تحصيلي دوره روزانه از رشته های فوق نمايند.
 • پذیرش دانشجو برای رشته علوم ورزشی در سال 1400 بصورت متمرکز دارای شرایط خاص معاينه پزشكي، با آزمون عملی  و تست‌هاي  سلامت با ضریب درسی 4 از بین متقاضیان گروه‌های آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم انساني و علوم تجربي كه‌ در جلسه آزمون روزهاي پنجشنبه مورخ 10/04/1400 و جمعه مورخ 11/04/1400 حاضر بودند و از تاريخ 06/04/1400 لغايت 12/04/1400 علاقه مندي خود را  اعلام نموده‌اند (جهت اعلام میتوانید با پرداخت هزينه آزمون عملي در درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان اقدام نمایید) و نتایج نهایی آن (همراه با سایر رشته های متمرکز) در اواخر شهریور ماه اعلام خواهد شد.
 • متقاضيان رشته‌ تحصيلي مذکور براساس اولويت‌بندي رشته‌هاي خود در فرم انتخاب رشته گزينش خواهند شد.

متقاضيان رشته‌‌ علوم ورزشي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي و آموزش تربيت بدني، باید از آمادگی جسمانی و سلامت قلبی و ریوی برخوردار باشند.آمادگي‌هاي لازم براي تستهاي آزمون‌ عملي‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي را داشته‌ باشند.  در محل حوزه برگزاري آزمون عملي معاينات پزشكي با نظارت پژوهشگاه تربيت بدني و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقيقات و فناوري انجام خواهد شد  و نياز به داشتن گواهي سلامت و ارائه گواهي تندرستي براي متقاضیان نمي‌باشد.

 • متقاضيان رشته آموزش تربيت بدني و علوم ورزشي پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان وابسته به وزارت آموزش و پرورش علاوه بر شركت در آزمون عملي، در صورتي كه در رديف معرفي شدگان رشته هاي فوق برای انجام مراحل مصاحبه رشته هاي دانشگاه فرهنگيان قرار گيرند، مي‌بايست طبق اطلاعيه‌اي كه درخصوص زمان انجام مراحل مصاحبه رشته هاي تحصيلي این دانشگاه در دهه اول شهریور ماه توسط اين سازمان اعلام مي شود، براي شركت در مصاحبه تخصصي و بررسي صلاحيت‌هاي عمومي كه در دو قسمت مجزا توسط آموزش و پرورش برگزار خواهد شد، نیز شركت نمايند. در غيراينصورت به منزله انصراف فرد از ادامه گزينش تلقي مي‌شود. بنابراین، همه متقاضیان بايد حائز شرايط مصاحبه و بررسي صلاحيت‌هاي عمومي باشند تا در گزينش نهائي كه براساس ضوابط اين سازمان انجام مي‌شود، قرار گیرند.
 • متقاضيان اینآزمون عملي درصورتي كه در موعد مقرر که از تاريخ 06/04/1400 لغايت 12/04/1400 میباشد نسبت به اعلام علاقه مندی و پرداخت هزينه آزمون عملي اقدام ننموده‌اند، جهت شركت در این آزمون  درصورتی که در جلسه امتحانی گروه آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم انساني و علوم تجربي روزهاي پنجشنبه مورخ 10/04/1400 و جمعه مورخ 11/04/1400 حاضر بوده‌اند، مي‌توانند جهت بررسي وضعيت خود با همراه داشتن كارت شناسايي معتبر ،دو قطعه عكس و همچنين شماره داوطلب و پرونده گروه آزمايشي شركت در آزمون، به محل برگزاري آزمون و به نماينده سازمان سنجش مستقر در شهرستان برگزاري، مراجعه نمايند.
 • آزمون عملي تربيت بدني از تاریخ 1400/05/31 تا 01/06/1400 برای برادران و برای خواهران از تاریخ 02/06/1400 تا 03/06/1400  برگزار مي‌شود.
 • متقاضیان مي‌بايست فقط ‌براساس برنامه زماني طبق استان محل اقامت مندرج در اطلاعیه ای که در تاریخ 1400/05/24 از درگاه اطلاع رسانی این سازمان و از درگاه پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به نشانی www.ssrc.ac.ir   منتشر خواهد شد در آزمون عملي شركت نمايند. كارت شركت در آزمون عملي در حوزهاي برگزاري آزمون عملي تحويل متقاضیان خواهد شد.
 • متقاضيان رشته‌ علوم ورزشي  بايد علاوه بر مبلغ واريزي براي هزينه آزمون عملي، بابت پرداخت هزینه انجام معاينه پزشكي و تست‌هاي سلامت و تندرستي مبلغ 650.000 ريال، از  تاریخ 10/05/1400 به درگاه پژوهشگاه  تربیت بدنی  به نشانی www.ssrc.ac.ir  مراجعه نموده و هزینه را پرداخت نمایند. همچنین فیش مربوط را پرینت گرفته و در زمان و محل اعلام شده  به حوزه‌هاي برگزاري محل آزمون عملي مراجعه نمايند. همچنين لازم است فیش پرداخت را به نماینده پژوهشگاه تربیت بدنی مستقر در حوزه آزمون عملي تحویل نمايند.

2 Comments

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام وقتتون بخیر
  سایتی ک باید هزینه رو پرداخت کنیم برای انجام معاینات پزشکی باز نشده هنوز؟

  • سلام خانم نرگس
   شما میتونید جهت پرداخت هزینه معاینه پزشکی و تست‌های سلامت و تندرستی به میزان 650،000 ریال (65 هزار تومان) به سایت پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.