سوالات اشتباه در کنکور 1400 لو رفت!

سوالات اشتباه در کنکور 1400

در روز بیستم تیر، سوالات اشتباه کنکور 1400 به سازمان سنجش ابلاغ شد!

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در کنکور هم می تواند نواقصی مانند سوالات اشتباه وجود داشته باشد که با سرنوشت کنکوریان بازی کند! بر اساس اطلاعیه ی خبرگزاری آریا؛ اختلاف میان سازمان سنجش و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بر سر نحوه طراحی سوالات کنکور سراسری 1400 در حالی هنوز به نتیجه قابل ذکری نرسیده است که رئیس سازمان پژوهش از وجود اشکال در «طراحی 37 سوال خارج از کتاب و اهداف درسی در کنکور سراسری» سخن می‌ گوید و رئیس سازمان سنجش کشور در پاسخ، اعلام می‌ کند که «بالاخره نفهمیدیم کدام سوال کنکور ایراد داشت ؟»

 

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، سوالات اشتباه در کنکور را نمی پذیرد

روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اعلام کرد: این ادعا که هشت روز است ابلاغ شده مستنداتی ارائه نشده صحیح نیست. سازمان پژوهش همچنان منتظر تشکیل کارگروه مشترک است و هنوز پاسخی درباره اشتباهات در کنکور 1400 دریافت نکرده است.

 

سوالات اشتباه در کنکور 1400
سوالات اشتباه در کنکور 1400 لو رفت! به گزارش خبرگزاری آریا سازمان سنجش هنوز نظری راجع به این موضوع ندارد.

 

کنکور، طبق معمول هر سال سخت تر سال قبل

طی روز‌های اخیر و پس از برگزاری کنکور سراسری 1400 اعتراضاتی درباره سختی سؤالات کنکور در رشته ریاضی و تجربی را شاهد بودیم که واکنش و موضع گیری مستقیم سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی را نیز به همراه داشت.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در روز نوزدهم تیر اعلام کرد؛

“تعداد سؤالات خارج از کتاب در رشته ریاضی 8 سؤال، در رشته تجربی 2 سوال و در رشته انسانی هم 6 سؤال بوده است. تعداد سؤالات خارج از اهداف کتاب درسی نیز در درس ریاضی و رشته ریاضی 12 سؤال و در رشته تجربی 9 سؤال بوده است.”

وی همچنین در خصوص تعداد سؤالات اشتباه در کنکور گفت:

در درس ریاضی رشته ریاضی یک سؤال، در رشته تجربی 2 سؤال بوده است. اگر مسؤولان سازمان سنجش می‌ خواهند موضوع اثبات شود ما اعلام کردیم که کارگروه تشکیل دهید تا کارشناسان ذی ربط در آن جا حضور یافته و توضیحات لازم را ارائه کنند.

این در حالی است که امروز، آقای خدایی، رئیس سازمان سنجش کشور در مصاحبه‌ ای گفته است:

دوستانی که ادعای مشکل‌ دار بودن سؤالات کنکور را دارند صرفا در رسانه‌ ها حرف‌ های خود را بیان می‌ کنند. بالاخره نفهمیدیم کدام سؤال کنکور مشکل دارد و 8 روز است که منتظر ارائه مستندات هستیم.

 

روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اعلام کرد

«روز یک شنبه، 20 تیر، نامه‌ای با شماره 101/1/5700 به سازمان سنجش ارسال و نظرات مطروحه درباره ی سؤالات دروس شیمی، ریاضی، فارسی و ریز سؤالات برای آن سازمان قید شده است و این ادعا که 8 روز است مستنداتی ارائه نشده صحیح نیست. سازمان پژوهش همچنان منتظر تشکیل کارگروه مشترک است و هنوز پاسخی در این زمینه دریافت نکرده است».

 

سوالات اشتباه در کنکور 1400

 

هدف از فعالیت ایلمارا کنار گذاشتن دغدغه های اجتماعی و تحصیلی به کمک یکدیگر است.

داوطلبان می توانند در محیطی پویا در کنار دوستان خود بازدهی بهتری داشته باشند. بر اساس طرح های خلاقانه ایلمارا نه تنها دانش آموزان بلکه اساتید و مشاوران هم با علاقه بیشتری در موسسه فعالیت خواهند کرد؛ چرا که تنها آموزش و یادگیری صرف مد نظر نبوده است.

جویندگان دانش در این موسسه می توانند کسب درآمد کنند و انگیزه بیشتری برای تحصیل داشته باشند. ایلمارا اعتقاد دارد که مهم ترین مهارت؛ زیستن در جمع است.

ایلمارا خانواده ای بزرگ است که اعضای آن برای پیشرفت یکدیگر تلاش می کنند. پس اگر می خواهید در زندگی خود فرد مفید تر و تاثیرگزارتری باشید به ایلمارا بپیوندید. این خانواده ی بزرگ در راهی قدم بر می دارد که هر روز بتواند شاهد پیشرفت یک یک داوطلبان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.