میان رشته‌های سایبری

میان رشته‌های سایبری

وزارت علوم باید میان رشته‌های سایبری ایجاد کند و در آموزش و پرورش در این حوزه سرمایه گذاری‌های وسیعی انجام دهند.

هاشم حبیبی، فعال در زمینه فناوری سایبری ضمن اشاره به نیروی انسانی خبره و جوان به عنوان یکی از ظرفیت‌های کشور گفت: کشورهای همسایه ما را وسوسه کرده و با دادن طرح‌هایی به دنبال جذب نیروی انسانی ما هستند.

وی گفت: برای تبدیل شدن ایران به قطب سایبری نیاز به سرمایه گذاری روی نیروی انسانی و گسترش صنعت سایبری به ویژه در حوزه نرم افزار داریم.

او با تاکید بر برنامه ریزی برای سال‌های آتی افزود: باید روی آموزش و پرورش و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم در حوزه سایبری سرمایه گذاری کرد و آموزش و پرورش از حالت سنتی خارج شده و بهترین وزیر در این وزارت خانه به کار گرفته شود.

حبیبی ضمن اشاره به انتخاب وزیر جوان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات توسط دولت دوازدهم به عنوان یک حرکت خوب خاطرنشان کرد: برای داشتن آینده‌ای خوب در حوزه سایبری، باید مربی‌های خوب و کارکشته داشته باشیم و به این حوزه اعتقاد داشته باشند و اگر این اعتقاد در اساتید و معلمان باشد قطعا دانشجویان و دانش آموزان خوبی پرورش می‌یابند.

وی از ضرورت احداث مدارس تخصصی سایبر سخن گفت و ادامه داد: وزارت علوم باید میان رشته‌های سایبری ایجاد کند و در آموزش و پرورش در این حوزه سرمایه گذاری‌های وسیعی انجام دهند.

مدیرعامل یک شرکت در زمینه فناوری سایبری با بیان اینکه ایران از کشورهای سرآمد در حوزه سایبری عقب نیست و چیزی کم ندارد اضافه کرد: قدرت‌های سایبری در دنیا از سن ۱۵ تا ۵۰ سالگی برنامه دارند و با برگزاری کمپ‌ها افراد را وارد این حوزه می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.